>

czwartek, grudnia 12, 2013

Świąteczne Tagi - Grudzień Codziennie #12


Witajcie Kochani! Jest mi ogromnie miło znaleźć się w tym zacnym gronie wielu utalentowanych i przemiłych krafterek, wraz z którymi mam wielką przyjemność troszkę Was poinspirować przedświątecznie. :)
Tagi - forma tak prosta, że niemal doskonała. Tagi to po prostu zawieszki, ALE... chciałabym dziś zachęcić Was do wykonania kilku lub kilkunastu, a może nawet kilkudziesięciu tagów, które można wykorzystać na wiele sposóbów:

  • duże (ponad 20 cm wysokości), bogato zdobione tagi mogą stać się wspaniałą dekoracją domu na Święta. Wystarczy poustawiać je na meblach, kominku, parapecie lub powiesić zamiast wianka, np. na drzwiach czy oknie.
  • średniej wielkości tagi (ok. 15 cm wysokości) to doskonałe... kartki świąteczne w nietypowej formie. Taka kartka wcale nie musi być otwierana, wystarczy, że ozdobimy jedną stronę taga, a na odwrocie wpiszemy ciepłe, świąteczne życzenia. Ze średniej wielkości tagów możemy również stworzyć tagbook, czyli mini album na bazie z tagów. Na Grudniownik już nieco za późno, ale wciąż można stworzyć mini album, który po Świętach wypełnimy cennymi zdjęciami z rodzinnego świętowania.
  • małe tagi (5 - 10 cm wysokości), z drobną dekoracją, odbitką stempla, naklejką lub wycinanką z dziurkacza bądź wykrojnika mogą pięknie ozdobić nasze choinki. Można również stworzyć girlandę z małych tagów, którą powiesimy w oknie lub ozdobimy nią stroik. 

Możliwości jest naprawdę mnóstwo - jak zwykle ogranicza nas tylko własna wyobraźnia. Kształtów tagów również jest wiele, ja jednak lubię ten zwyczajny, klasyczny - prostokąt z prosto ściętymi dwoma narożnikami i dziurką pomiędzy nimi. Mój dzisiejszy tag - inspiracja, która mam nadzieję, zachęci Was do stworzenia podobnych (a może zupełnie innych) to dość duży tag, który zostanie wysłany do przyjaciół jako kartka z życzeniami świątecznymi. Metaliczne ozdoby wciąż są bardzo trendy (w tym przypadku złote) a ja połączyłam je z turkusem, bielą i beżem - być może nietypowe jest to zestawienie, jeśli mowa o Świętach Bożego Narodzenia, ale... gorąco zachęcam do eksperymentowania również z kolorem! 
Pozdrawiam ciepło! 
Karola


5 komentarzy:

  1. Tagi to jedna z moich ulubionych form:) Twój jest cuuudowny, zachwycona jestem!

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękny. Ja nie odrobiłam zadania z Twoich warsztatów, ale dziś właśnie zrobiłam tag na wymiankę Stryszkową :D

    OdpowiedzUsuń